UA-166785031-1

Wywiad z Katarzyną Wojtyczą


Zajmuje się makijażem ślubnym, okolicznościowym i sesyjnym. Już niebawem poprowadzi dla Was warsztaty w Makijażovvni, w których zdradzi tajniki Glam i Color Make Up. O swoich początkach w branży, a także o inspiracjach opowie nam dzisiaj Katarzyna Wojtycza. Zdradzi również swoje sposoby na udany dzień.

Skąd wzięła się Twoja pasja do makijażu i jak długo się tym zajmujesz?

W trakcie studiów pracowałam przy renowacji zabytków – dość nietypowy początek, ale właśnie dzięki temu zajęciu zapragnęłam przenosić moje manualne umiejętności na kobiece twarze. W ten sposób ponad dziesięć lat temu rozpoczęłam przygodę z profesjonalnym makijażem.

Moja wizażowa droga zaczęła się od pracy w Inglocie, niedługo po tym rozpoczęłam edukację w rocznej szkole makijażu Magdaleny Daleckiej o profilu wizażysta-stylista. Postawiłam wszystko na jedną kartę. Do pracy podchodziłam poważnie i zależało mi na tym, aby zdobywać doświadczenie zawodowe w możliwie jak najszerszym zakresie.

Kolejnym dużym krokiem w mojej karierze zawodowej było rozpoczęcie pracy w MAC – tam zyskałam najwięcej umiejętności, zarówno od strony wykonywania usług, jak i prowadzenia biznesu. Przygodę ze szkoleniami rozpoczęłam w jednej z wrocławskich szkół makijażu, już jako doświadczony wizażysta. Następnie po około dwóch latach przyszedł czas na własne studio makijażu. To było absolutne spełnienie moich marzeń - wolny zawód i praca artystyczna!

Jak zaczęłaś swoją historię z makijażem i kim się inspirowałaś?

Po prostu zaczęłam malować. Ćwiczyłam bardzo dużo. Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć każdego dnia - nie ma lepszej rady, jaką mogłabym dać osobom początkującym. Jeśli chodzi o inspiracje, to zawsze byłam pełna podziwu dla artystów ze wschodu. Ten styl przemawia do mnie najbardziej, ponieważ niesamowicie podkreśla piękno kobiet oraz wykorzystuje pełen potencjał powieki.

Masz jakieś rady dla początkujących makijażystek?

Zawsze moim kursantkom powtarzam, że zaangażowanie i ciężka praca to główne składowe sukcesu. Nikt nie urodził się z pędzlem w ręku. Aby opanować techniki oraz wyćwiczyć rękę po prostu trzeba malować. Tylko tyle i aż tyle. Nie ma możliwości, aby kreska namalowana po raz tysięczny była taka sama lub gorsza od tej pierwszej. Zawód wizażysty to przede wszystkim cierpliwość, pokora i nieustanny rozwój.

Czy masz swój sposób na pobudzenie energii, która Cię nakręca co działania pomimo gorszych dni, które towarzyszą każdemu z nas?

Tak, zdarza mi się wstać lewą nogą, tak jak wszystkim. Zwykle zaczynam pracę o godzinie 9:00. Czasami droga z domu do studio bywa ciężka, ale gdy tylko widzę pełne energii i podekscytowane kursantki od razu ta energia przechodzi na mnie. Praca trenera makijażu ma niesamowity urok – praktycznie codziennie poznaję wspaniałe osoby i tworzę z nimi to, co kocham. Moją ogromną motywacją jest także mój syn Borys, a poczucie skuteczności dają mi systematyczne treningi i zdrowy tryb życia.


Czego unikać wykonując pracę makijażysty?

Braku zaangażowania. Albo robisz coś na sto procent, albo wcale. W tym zawodzie nie ma półśrodków. Pomimo gorszego dnia czy zmęczenia, wychodząc do Klienta musimy dać z siebie to, co najlepsze. Pracując zawsze mam z tyłu głowy, że towarzyszę tym osobom w jednym z najważniejszych dni w ich życiu. Dbanie o dobry kontakt i atmosferę podczas wykonywania usługi makijażu jest tak samo ważne, jak pożądany efekt końcowy.

Bez jakich dwóch kosmetyków nie wyobrażasz sobie codziennego makijażu?

Kredka do oczu i pomadka zaaplikowana na powiekę to moje absolutne must have każdego dnia!


Choć moim konikiem jest makijaż oka, to muszę przyznać, że to skóra odgrywa pierwsze skrzypce. Klientka może mieć najpiękniej pomalowaną okolicę oka, ale gdy ma źle dobrany podkład, niepoprawnie wykonane konturowanie czy ogólnie jej skóra wygląda niekorzystnie to makijaż się nie obroni. Natomiast, gdy twarz promienieje, delikatne mankamenty makijażu oka mogą się jeszcze obronić w ogólnym postrzeganiu efektu końcowego.

Bohaterką wywiadu była Katarzyna Wojtycza. Jeśli chcesz poznać Katarzynę bliżej, obserwuj ją: https://www.instagram.com/katarzyna_wojtycza_makeup/ Katarzyna często dzieli się makijażowymi wskazówkami i udostępnia zdjęcia przepięknych make-upów. Polecamy!

64 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
 

Formularz subskrypcji

  • Facebook
  • Instagram

©2020 by Makijazovvnia.